Uczniowie pierwszej klasy biorą udział w projekcie realizowanym ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, którego strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa.
Tegoroczny nowy etap kampanii obejmuje swoim działaniem nie tylko pierwszoklasistów, ale również ich rodziców, dziadków i opiekunów, podkreślając rolę i wartość czytania międzypokoleniowego.
Każdy uczeń otrzymał wyprawkę czytelniczą w skład, w której wchodzą:
- „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych, m.in.: M. Musierowicz, A. Onichimowskiej, R. Kosika, A. Fredry, J. Twardowskiego, Terakowskiej i innych, w opracowaniu graficznym wybitnej ilustratorki Iwony Chmielewskiej;
- „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura , która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów podpowiadającym, w jaki sposób wspierać dziecko w nauce czytania, jak również zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami z książki;
- Kreatywny alfabet – plakat z literami do wycinania, który ma wspomóc naukę alfabetu i czytania.
DZIĘKI WYPRAWCE CZYTELNICZEJ nauka czytania może stać się prawdziwą przyjemnością oraz rozbudzać dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka, pasję do czytania i zdobywania wiedzy.
Projekt realizowany jest w ramach działań biblioteki szkolnej przez panią Elżbietę Krajewską i Krystynę Waszczyk.