„Przyroda bez nas może istnieć, ale my bez przyrody nie”.


5 maja 2026r. gościliśmy w naszej szkole panią Aleksandrę Kołacz z Kozienickiego Parku Krajobrazowego, która spotkała się z uczniami kl.I-III oraz dziećmi z Oddziału Przedszkolnego.

Tematem zajęć było środowisko wodno-lądowe. Dzieci dowiedziały się, jakie zwierzęta żyją w wodzie lub przy zbiornikach wodnych. Poznały gatunki  płazów, środowisko ich występowania, pożywienie, dźwięki , jakie wydają . Zaznajomiły się także z wyglądem, rozwojem i budową żaby.

Po części teoretycznej uczniowie sprawdzali swoją wiedzę wykonując różnego rodzaju zadania, np. układali  puzzle tematyczne i dopasowywali podpisy do obrazków płazów.

Na zakończenie każdy otrzymał książeczkę pt. „Poznajemy płazy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”, zawierającą nie tylko wiele wiadomości, ale również ciekawe ćwiczenia, które dzieci mogą samodzielnie wykonać.

Zajęcia przyrodnicze przeprowadzone przez panią Olę miały na celu zwrócenie uwagi  na otaczającą nas przyrodę, nabywanie wiedzy w atrakcyjny sposób, motywowanie do pogłębiania wiadomości, promowanie ochrony środowiska, a także zapoznanie z pracą pracowników Parku Krajobrazowego. Z pewnością tak interesujące zajęcia zachęcą dzieci do odkrywania tajemnic przyrody.


zobacz więcej zdjęć

Opracowała: Beata Maciąg